Kuchnia

Kuchnia to serce i wizytówka domu. Tutaj spędzamy czas przygotowując potrawy dla najbliższych. Choć wydawać by się mogło, że każdy z Nas o kuchni wie wszystko, odpowiedzmy sobie szczerze - czy na pewno?

 

Na przykład: Każda przestrzeń kuchenna powinna zawierać 5 podstawowych sfer: zapasów,  przechowywania, zmywania, przygotowywania oraz  gotowania. Strefy powinny następować po sobie. W wypadku osoby praworęcznej zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Istotne są odległości i tak zwany trójkąt roboczy, czyli lodówka, zlew i kuchenka. Aby kuchnia była w pełni funkcjonalna odległości pomiędzy urządzeniami w tak zwanym trójkącie kuchennym nie powinny przekraczać: od lodówki do zlewozmywaka 120 – 210 cm, od zlewozmywaka do kuchenki 120 – 210 cm, natomiast od lodówki do kuchenki 120 – 270 cm. Zbyt małe odległości między kuchenką a zlewozmywakiem, a także między zlewozmywakiem a lodówką są bardzo niewygodne. Bardzo ważna jest również wysokość blatów. Eksperci twierdzą, że wysokość blatu powinna wynieść od 10 do 15 cm poniżej wysokości łokcia, z tolerancją do kilku centymetrów, kiedy to z kuchni korzysta kilka osób. Itd.


Kolejna sprawa: W kuchni bardzo istotne jest dobre oświetlenie. Powierzchnie robocze trzeba doświetlić dodatkowym źródłem światła, przewidzieć włączniki i gniazdka. Można skorzystać z różnego rodzaju świetlówek lub oświetlania typu LED, tylko o jakiej mocy?

 

I podstawowe pytatnie - jaką kuchnię wybrać:

- otwartą czy zamkniętą?
- lakierowaną, ze szkła, a może z płyty meblowej?

- z designerską lodówką wolnostojącą, czy w zabudowie?

- z okapem z porządnym silnikiem, czy zwykłym o małej mocy?

 

Wbrew pozorom, projektowanie kuchni i dobór szafek to tematy trochę skomplikowane. Nie rób tego sam.

Skorzystaj z pomocy Projektantów Komandor. Zaplanują meble kuchenne za Ciebie i... najważniejsze... dla Ciebie.

 

 

  

  • Meble kuchenne mogą zostać ustawione na kilka sposobów np. układ szafek przyjmie kształt litery U, L. Popularna jest również zabudowa jednorzędowa (wszystkie szafki na jednej ścianie) oraz dwurzędowa (szafki ma przeciwległych ścianach). Klienci decydują się również na tzw. „wyspę”, czyli zabudowa ustawiona w centralnym punkcie kuchni.
  • Zamknięta, niepołączona z salonem kuchnia to przestań zdecydowanie dużo bardziej intymna i kameralna. Takie rozwiązanie na pewno sprawdzi się w domach o charakterze tradycyjnym. Tego rodzaju przestrzeń zapewni izolacje od kuchennych zapachów i odgłosów. Co ważne, zamknięta kuchnia, w niektórych przypadkach pozwoli na lepsze rozmieszczenie mebli, gdyż do dyspozycji mamy więcej ścian, na których można zaplanować rozstawienie urządzeń i poszczególnych sprzętów. Inaczej niż w przypadku kuchni otwartej styl i wystój mogą być zupełnie autonomiczne od estetyki innych części mieszkania. Użytkownik nie musi w zabudowie ukrywać wszystkich sprzętów, maskować mniejszych urządzeń AGD, które są w ciągłym użytku.
  • Istotą kuchni jest jej ergonomia, która pozwala efektywnie spędzać czas na  przygotowywaniu posiłków, pozwala na wyznaczenie miejsca na gromadzenie produktów oraz sprzętu AGD i zastawy. Stąd też obmyślając układ mebli w kuchni trzeba szczególnie planować każdą wolną przestrzeń oraz możliwości jakie dają dodatki do mebli kuchennych m.in.: wyposażenie szafek, szuflad czy różnego rodzaju organizery itp

Salon fabryczny GRUNWALD

Zachęcamy do wirtualnego spaceru po naszym salonie. Ten rewelacyjny przewodnik po zakamarkach salonu, oprowadzi Państwa automatycznie po wszystkich pomieszczeniach lub pozwoli wybrać kuchnię, salon, sypialnię lub garderobę przy użyciu przycisków nawigacji na ekranie.

Komandor PRO RODZINA

Jeżeli potrzebujesz mebli na wymiar Twojej rodziny, zaproś do Siebie projektanta Komandor. Projekt przy współpracy Miasta Poznań oraz PCŚ

Zgarnij rabat developerski

Kupiłeś nowe mieszkanie od developera? Komandor przygotował dla Ciebie ofertę specjalną. Zgarnij rabat do kieszeni, a meblowanie zostaw naszym projektantom