Drzwi przesuwne

Drzwi przesuwne w porównaniu z drzwiami otwieranymi tradycyjnie, nie zajmują dodatkowej przestrzeni podczas otwierania. Z tego względu drzwi przesuwne montowane są korytarzach, przedsionkach, czyli tam, gdzie jest wąskie przejście.

Ten typ drzwi często stanowi uzupełnienie dla zabudowy wnęk, szaf narożnych, garderoby. Drzwi przesuwne mogą pełnić także funkcję drzwi przejściowych i być alternatywą dla tych zwykłych. Drzwi przesuwne montowane są często w łazienkach oraz kuchniach. Istnieje także możliwość ich montowania na poddaszach, pod schodami, czyli tam, gdzie występuje skośny sufit.

 

Komandor oferuje dwa rodzaje systemów w oparciu, o które wytwarza się profile drzwiowe:

 • SYSTEMY STALOWE produkowane są z wysokiej jakości stalowej taśmy, która jest odpowiednio kształtowana. Stalowe profile (tory i ramiaki) zabezpieczane są przed korozją i w tym celu pokrywa się je warstwą cynku z każdej strony, po czym nakłada się lakier podkładowy oraz wierzchni. Takie zabiegi dodatkowo sprawiają, że profile są bardzo estetyczne. Wysoka jakość materiałów może być potwierdzona tym, że profile można mechanicznie kształtować, giąć, zwijać i przy tym nie dochodzi do najmniejszych uszkodzeń i ubytków na lakierze. Wierzchnia powłoka zależnie od koloru może być pokryta lakierem poliestrowym lub PVC.
 • SYSTEMY ALUMINIOWE, kształt profili zależny jest od ich formowania. System jezdny, czyli wózki górne i dolne zostały umieszczone wewnątrz ramki. Tory i ramiaki są wytwarzane ze stopu aluminium i pokrywane warstwą lakieru poliestrowego w kolorach: białym, czarnym, brązowym lub też powłoką galwaniczną w kolorze anody naturalnej, złotej, szampańskiej albo powłoką PVC w drewnopodobnym wybarwieniu.

 

 

Podstawowe elementy systemu:

 • Profile (inaczej ramki lub rączki) - pionowe i poziome części, które składają się na ramę drzwi oraz ich uchwyt. Profile występują w różnych kształtach, szerokościach oraz kolorach.
 • Elementy jezdne (wózki i prowadniki):
  • Wózek dolny – na tej części wspiera się cały ciężar drzwi i z tego względu musi się on cechować trwałością. Dzięki śrubom regulacyjnym możemy przystosować drzwi do nierówności ścian, które wynoszą nawet 2 cm. Wózki posiadają łożyska i są zabezpieczane smarem grafitowym. Komandor daje 5 lat gwarancji na system jezdny, jednak testy wykazują, że może on działać bez zarzutu nawet 15 lat.
  • Prowadnik górny– to złączenie okucia skrzydeł drzwiowych. Prowadnik górny to dwa kółka, które poruszają się niezależnie od siebie, dzięki temu drzwi są utrzymane w pionie i łatwiej jest je przesuwać.

Elementy dodatkowe:

 • Paski buforowe – chronią drzwi przed uderzeniem w ścianki szafy.
 • Paski uszczelniające – są to szczotki z długim i krótkim włosiem, które chronią przed przedostawaniem się kurzu do wnętrza mebla.
 • Domykacz gazowy – jest to amortyzator, który hamuje i zatrzymuje drzwi. Amortyzator chroni przed przyciśnięciem dłoni podczas zamykania drzwi. Domykacz gazowy polecany jest zwłaszcza do szaf znajdujących się w pokojach dziecięcych.

 

 

Drzwi przesuwane wytwarzane są w oparciu o system stalowy oraz aluminiowy.

 • Lux ST 10

  Lux ST 10

  Lux ST 10– bardzo popularny system stalowy o szerokich brzegach i regularnych kształtach. Gładka powierzchnia oraz lekkie zagłębienie w części centralnej profilu sprawia, że jest wygodny w użyciu. Regularność kształtu profilu nadaje łagodności szafie a tym samym całemu wnętrzu. Przy zastosowaniu płyty w ramie drewnopodobnej szafy sprawiają wrażenie solidnego, klasycznego mebla. W systemie stalowym Lux można stosować i łączyć różne wypełnienia w jednym skrzydle drzwi, dlatego też ma on bardzo szerokie zastosowanie od przedpokoju, poprzez salon, pokój dziecięcy, poddasze, łazienkę aż do sypialni. Dostępny w 13 kolorach.

  Rozwiń Zwiń
 • Standard ST 10

  Standard ST 10

  Standard ST 10 – wąski i smukły profil, stanowiący delikatne obramowanie drzwi. Drzwi wykonane przy użyciu tego profilu sprawiają wrażenie lekkich i smukłych, co nadaje lekkości całej zabudowie. Szafy z wykorzystaniem profilu Standard doskonale sprawdzają się w wąskich przedpokojach, na poddaszu i pokojach dziecięcych. Dostępny w 13 kolorach.

  Rozwiń Zwiń
 • Onyx

  Onyx

  Onyx – stanowi połączenie dwóch brył geometrycznej o prostych i regularnych kształtach oraz formy zaokrąglonej o łagodnej linii. Szczególnego wyglądu nadają mu ostre wykończenia, które sprawiają, ze profil ten doskonale wkomponowuje się w bardzo nowoczesne wnętrza nadając im wyrazistości a samej zabudowie strzelistości. Może być z powodzeniem stosowany w drzwiach szafy jak również w drzwiach przejściowych dzielących pomieszczenia z uwagi na swoją symetryczność.

  Rozwiń Zwiń
 • Lazuryt ST 25

  Lazuryt ST 25

  Lazuryt ST 25 - profil o doskonałym, subtelnym kształcie, smukły i sprawiający wrażenie delikatnego. Smukła linia, delikatna krągłość na obrzeżach oraz czystość formy i doskonała kompozycja kształtu czynią Lazuryt arystokratą wśród profili o podobnym charakterze.

  Rozwiń Zwiń
 • Agat ST 25

  Agat ST 25

  Agat ST 25 -  stanowi odwołanie do kultury antycznej, która na długi czas określiła europejskie kanony piękna. Profil ten charakteryzuje się prostotą i harmonią, stanowi połączenie surowej bryły geometrycznej o klasycznych, prostych i regularnych kształtach z nowoczesną, pełną wyrazu i przekazu formą. Profil ten nadaje szafom lekkości, łagodzi ich charakter nie pozbawiając ich jednak harmonii i doskonałych proporcji. Ważną cechą Agatu jest jego symetryczność, tzn. jednakowy wygląd z obu stron.

  Rozwiń Zwiń
 • Sahara

  Sahara

  Sahara – wąski profil aluminiowy, dostępny w dwóch kształtach jako Sahara1 i Sahara2 oraz w dwóch kolorach: anoda naturalna i anoda szampańska. Jego subtelna i prosta linia, stanowi lekkie obramowanie dla wypełnienia drzwi. Przy wykorzystaniu Sahary, można wykonywać drzwi zarówno z płyty jak i ze szkła lub z połączeniem tych dwóch wypełnień.

  Rozwiń Zwiń
 • Topaz

  Topaz AL 21

  Topaz AL 21 – profil aluminiowy w kolorze anody naturalnej o prostej, klasycznej budowie przeznaczony do zabudów o niskich drzwiach oraz mebli modułowych czy kuchennych. Nowa konstrukcja prowadnika górnego oraz wózka dolnego charakteryzują się małymi gabarytami oraz dużą wytrzymałością na zużycie a jednocześnie cichą pracą elementów jezdnych. Zalecana wysokość drzwi w systemie Topaz wynosi od 200 do 1000 mm. W systemie tym można wykonywać drzwi z wypełnieniem ze szkła oraz z płyty. Niewątpliwą zaletą tego systemu jest fakt, że drzwi mogą być wykonane zarówno w wersji uchylanej jak i przesuwnej.

  Rozwiń Zwiń

Salon fabryczny GRUNWALD

Zachęcamy do wirtualnego spaceru po naszym salonie. Ten rewelacyjny przewodnik po zakamarkach salonu, oprowadzi Państwa automatycznie po wszystkich pomieszczeniach lub pozwoli wybrać kuchnię, salon, sypialnię lub garderobę przy użyciu przycisków nawigacji na ekranie.

Komandor PRO RODZINA

Jeżeli potrzebujesz mebli na wymiar Twojej rodziny, zaproś do Siebie projektanta Komandor. Projekt przy współpracy Miasta Poznań oraz PCŚ

Zgarnij rabat developerski

Kupiłeś nowe mieszkanie od developera? Komandor przygotował dla Ciebie ofertę specjalną. Zgarnij rabat do kieszeni, a meblowanie zostaw naszym projektantom